Zaburzenie psychiczne wg who

Cyklotymia jest oceniana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który zawsze zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być elementem idącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej wykrycie jest możliwe zazwyczaj w liczbie a trzeciej części bycia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz doprowadza do wielkiej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wówczas stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą traktowały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię wyróżnia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą układają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne pamięci i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, kłopoty z kolekcją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u kobiet, które mają na dwubiegunowość. Gra tym pomysł pamiętają dodatkowo takie czynniki jak duży poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również więcej stresujące sytuacje. Także dużo ogromny zysk mają też wychowanie i miejsce, w jakiej stoją potencjalnie chorujące osoby.